رطوبت براي گياهان و پرندگان و هر موجود زنده اي يک فاکتور مهم براي رشد و تمامل ميباشد. تامين استاندارد رطوبت در محيط هاي مختلف باعث ميشود تا  اکسيژن محيط هم به خوبي تامين شود در غير اينصورت باعث ميشود تا محيط خشک شده و ميزان اکسيژن نيز کاهش پيدا ميکند. به اين نکته توجه داشته باشيد که عدم وجود اکسيژن در محيط باعث ميشود تا گياهان يا جاندار و . تلف شده و از بين برود به همين دليل اين مورد در مورد گياهان و ميوه و . نيز صدق ميکند که اگر رطوبت محيط به خوبي تامين نشود باعث ميشود تا ميوه و گياهان در سالن هاي گلخانه و . رشد خوبي نداشته و به صورت کامل خشک شوند.


تاثير رطوبت براي پرورش قارچ


قارچ يکي از خوراکي هاي پرطرفدار و محبوب ايرانيان بوده و به همين دليل امروزه افراد بسيار زيادي در زمينه پرورش و توليد قارچ فعاليت ميکنند. بهتر است بدانيد که رطوبت در سالن هاي قارچ ازا هميت بسيار بالايي برخوردار بوده و رطوبت در رشد قارچ 70% تاثيرگذار ميباشد. به همين دليل در اين مقاله به صورت کاملا و تخصصي تصميم داريم تا انواع دستگاه رطوبت ساز که در محيط هاي پرورش قارچ ميتوان از آنها استفاده کرد را براي شما معرفي نمائيم پس حتما تا اخر اين ويدئو با ما همراه باشيد.


رطوبت ساز التراسونيک


يکي از مدل هاي پر تنوع در بين رطوبت ساز ها معرف به التراسونيک ميباشد. اين گونه از دستگاه هاي رطوبت ساز با ايجاد ذرات موج در آب آن را به بخار سرد تبديل کرده و باعث ميشود تا روطبت محيط به خوبي تامين شود. اين مدل از دستگاه ها در فرايند کارکرد هيچ صدايي را توليد نکرده و داراي ظرفيت هاي متنوعي هستند که ميتوان در محيط هاي مختلف از آنها استفاده کرد.


بدنه اين نوع از دستگاه ها بيشتر از جنس pvc    بوده و اين عامل باعث ميشود تا دستگاه به هيچ عنوان دچار پوسيدگي يا نگ زدگي نشود.


رطوبت ساز پروانه اي يا ديسکي


رطوبت ساز پروانه اي که به رطوبت ساز ديسکي هم معروف است داراي فن بسيار قدرتمند بوده که با پودر کردن آب آن را به رطوبت تبديل ميکند. در نظر داشته باشيد که رطوبت توليد شده توسط اين دستگاه خنک و سرد بوده و به عنوان بهترين دستگاه رطوبت ساز براي سالن هاي پرورش قارچ شناخته ميشود.


بدنه مورد استفاده در دستگاه هاي رطوبت ساز ديسکي از نوع گالوانيزه با پوشش رنگ ثابت و کوره اي بوده و به دليل اينکه دستگاه همواره در برابر رطوبت قرار دارد به هيچ عنوان دچار پوسيدگي نشده و طول عمر بسيار بالايي دارد.


رطوبت ساز نازلي


رطوبت ساز هاي نازلي داراي يک سيستم بوده که از چندين قطعه بزرگ و کوچک توليد ميشود. در اين نوع از رطوبت ساز ها يک مخزن وجود دارد که به آب شهري و . متصل بوده و دستگاه مجهز به موتور پرقدرت ميباشد که آب را از مخزن به نازل ها انتقال داده و به دليل اينکه نازل ها سوراخ بسيار ريزي دارند آن به صورت پودر خارج شده و در محيط پخش ميشود. يکي از مهم ترين کاربردي که در رطوبت ساز هاي نازلي شناخته ميشود اين است که اين نوع از نازل ها را ميتوان در تمامي محيط ها حتي محيط هاي کوچک استفاده کرد. زيرا نازل هاي اين دستگاه هاي بسيار کوچک بوده که به لوله هاي فشار قوي متصل ميشود.


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


دانلود فایل های کمیاب اپک مینی اندیشکده الاسراء Mike دوره مجازی به‌کارگیری فناوری در آموزش زبان انگلیسی digitalA سرگرمی هیئت و خیریه بنی الزهرا سلام الله علیها salamatB1 گلچين مطالب اينترنتي