يکي از متفاوت ترين گزينه هايي که در تمامي جانداران مانند انسان و حتي پرندگان و . مشاهده شده است تغذيه و روش نگهداري و . ميباشد. به همين دليل در پرورش پرندگان نيز اين عامل کاملا بايد توسط پرورش دهنده رعايت شود. شترمرغ يکي از بزرگترين پرندگاني ميباشد که جثه بزرگي داشته و همچنين اندازه تخم آن نيز بزرگ ميباشد. شترمرغ داراي شرايط نگهداري متفاوتي بوده و مسلما بايد براي اين نوع پرنده رعايت برخي از استاندارد ها ضروري باشد. يکي از بزرگترين مشکلاتي که امروزه پرورش دهندگان با آن سر و کار دارند ميزان تخم گذاري شترمرغ ميباشد. تخم شترمرغ به دليل داشتن اندازه 10 برابر نسبت به مرغ مسلما قيمت بالايي داشته و ارزش غذايي ان نيز بالا ميباشد. به همين دليل اگر در زمينه پرورش شترمرغ فعاليت داريد و يکي از مشکلات شما کاهش ميزان تخم گذاري پرنده ميباشد حتما تا انتهاي اين مقال با ما همراه باشيد زيرا ما در اين مقاله تصميم داريم تا کليدي ترين نکته هاي افزايش ميزان تخمگذاري شترمرغ را براي شما معرفي نمائيم و به صورت کامل اين مشکل را براي هميشه رفع کنيم.


روش هاي افزايش ميزان تخم گذاري شتر مرغ


براي اينکه در زمينه پرورش شترمرغ موفق شده و سود بالايي از اين راه کسب کنيد بايد برخي از نکات را به صورت کامل رعايت کنيد. عدم رعايت نکات اصلي نه تنها باعث کاهش تخم گذاري پرنده ميشود بلکه باعث بيمار شدن پرنده شده و نهايتا باعث ميشود پرنده تلف شده و زيان زيادي به پرورش دهنده وارد شود.


افزايش استاندارد نر و ماده در گله


در نظر داشته باشيد که شترمرغ بدون جفت ميتواند تخم گذاري کند اما ميزان تخم کذاري تخم بدون نطفه در اين نوع پرنده کم ميباشد و بايد جفت بودن پرند ها براي تخم گذاري مهيا شود. به اين نکته مهم توجه داشته باشيد که سعي کنيد هميشه شترمرغ را به صورت جفت نگهداري کرده و براي هر نر يک ماده در نظر بگيريد. در نظر داشته باشيد که شرايط نگهداري شترمرغ بسيار سخت بوده و به دليل داشتن جثه بزرگ بايد دقت زيادي به اين پرنده داشته باشيد. همچنين به اين نکته طلايي و مهم توجه کنيد که در هنگام پرورش حتما از مولد هاي جوان استفادخه نکنيد زيرا طبق بررسي هاي انجام گرفته شده نگهداري مواد هاي جوان به ضرر پرورش دهنده بوده و شترمرغ هاي جوان جفت گيري کمتري دارد به همين دليل حتما سعي کنيد که جفت بودن پرنده ها را در رده هم سن قرار دهيد تا جفت گيري موفقي داشته باشند.


افزايش کيفيت تغذيه


در تمامي پرندگان تغذيه خوب باعث ميشود تا راندمان تخم گذاري افزايش چشمگيري داشته باشد به همين دليل حتما در تغذيه پرنده دقت کافي را داشته و سعي کنيد ميزان کلسيم را جيره غذايي پرنده افزايش دهيد. رعايت اين نکته در تخم گذاري پرنده و همچنين کيفيت تخم تاثير بسيار زيادي دارد.


نژاد و ژنتيک پرنده


نژادهاي مختلفي از شترمرغ وجود دارد و ميزان تخمگذاري هر يک از نژادها بايکديگر متفاوت است. ژنتيک تأثير مستقيمي بر کيفيت تخمگذاري و همچنين درصد نطفه داري تخم ها دارد   . به همين دليل سعي کنيد حتما در هنگام پرورش شترمرغ از يک نژاد استفاده کرده زيرا در غير اينصورت ميزان تخم گذاري پرنده کاهش چشمگيري خواهد داشت.


 


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


به رنگِ بنفش♡ جواب ميخواي بيا تو ماتیلدا Nicole ساندویچ پانل ارزان قیمت خرید اینترنتی انواع صابون ، اسکراب و ماسک صورت و بدن pyhelli ** وبلاگدهی